Travels

# weekend trip: Montseny

Większość osób kojarzy Hiszpanię przede wszystkim ze słońcem, palmami oraz plażami. Trudno wyobrazić sobie, że ten kraj jest również niezwykle bogaty w lasy i miejsca z rodem Twin Peaks. Jedno z tych miejsc to Park Narodowy Montseny. Od dawno planowaliśmy jednodniową wycieczkę w te okolice.

Czekając specjalnie na jesienny sezon. Niestety okazało się, że pod koniec października jeszcze nie wszystkie drzewa przybrały jesienne kolory, ale i tak wszechobecna mgła zapewniła nam niesamowity klimat. Z Barcelony można bezpośrednio dostać się pociągiem do Sant Celoni i tam rozpocząć wędrówkę. Osobiście zdecydowanie polecam wynajęcie samochodu. Nie brakuje niesamowitych widoków, ruin, a nawet pozostałości rozbitego samolotu. Co jakiś czas można natrafić na klimatyczne kawiarnie lub restauracji z miejscowymi przysmakami. Zostawiam Was z małą dawką najpiękniejszych zdjęć z naszego wypadu. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało!

img_3912

img_3917

img_3904

img_3918

You Might Also Like

  • Ech… ta kapryśna jesień.

  • Od tej strony nie znałam Hiszpanii. Mój tata ostatnio pytał, czy Hiszpanie też chodzą na grzyby? :D

  • O kurczę, tak bardzo w klimacie Twin Peaks! Ostatnio ciągle mi coś o tym serialu przypomina i aż nie mogę wytrzymać z niecierpliwości do premiery nowej serii :)
    Faktycznie, Hiszpania nigdy nie kojarzyła mi się z takimi obrazami, ale tym lepiej. Oznacza to, że jest jeszcze ciekawsza, niż się spodziewałam.
    No i przepraszam, ale nie mogę nie skomentować swetra – skąd to cudo?!

  • Uwielbiam takie mglisto-deszczowe klimaty :) świetne miejsce na weekendową wycieczkę.

  • Przepiękne miejsce! Uwielbiam takie klimaty, więc na pewno bym się tam odnalazła :)