Travels

# jak szukać tanich biletów lotniczych

Samolot to zdecydowanie jedna z najbardziej komfortowych form podróżowania. Kilka godzin i możemy znaleźć się w dowolnym miejscu w Europie. Do końca wakacji został niecały miesiąc, to doskonała okazja do tego, by odkryć nieznane nam miejsca! Co więcej możemy to osiągnąć płacąc o wiele mniej niż nam się wydaje. Wystarczy poznać kilka prostych zasad wyszukiwania tanich połączeń lotniczych.

Jak szukać tanich biletów lotniczych?

# poznaj tanie linie lotnicze

Szczególnie takie, które latają bezpośrednio z naszego kraju. Wiem, że najtaniej do Barcelony polecę Rayanair. W dodatku najkorzystniej, ponieważ mogę ze sobą zabrać bagaż podręczny i w dodatku laptopa. Z pozoru to połączenie w ogóle nie zwróciłoby mojej uwagi. W końcu nie interesuje mnie podróż do Warszawy. Jednak wiem, że już za 5 euro mogę przesiąść się w samolot z Modlina do Gdańska. Ta wiedza pozwoliła mi na zaoszczędzenie wielu pieniędzy. Co więcej z pozoru najkorzystniejszą opcją wydaje się połączenie Wizzair, ale jego regulacje dotyczące bagażu, sprawiają, że sama podróż wychodzi dużo drożej.

# skyscanner & lista krajów

Przygotuj listę krajów, do których chciałbyś się udać. W moim przypadku jest to Argentyna. Szczególnie interesuje mnie podróż z przesiadką w Nowym Yorku, czyli w zupełnie innym kierunku. Jednak to właśnie  skyscanner wykazuje to połączenie jako jedno z najtańszych. W wyszukiwarkę wpisuję opcję najtańszy miesiąc i porównuję ceny. W ten sposób odkryłam, że do Buenos Aires najtaniej wychodzi mi lot do Nowego Yorku, gdzie zyskam także cały dzień na zwiedzanie! Nie wiesz jaki kierunek obrać? Nic nie szkodzi. Skyscanner posiada świetną opcję „wszędzie”, która pozwala nam na znalezienie aktualnie najtańszych biletów do wybranych losowo miejsc na świecie.

skyscanner

# kup bilet kilka tygodni z wyprzedzeniem

Najtańsze bilety zwykle możemy dostać 6-8 tygodni przed planowaną podróżą. Jednak często zdarza się tak, że nawet kilka dni przed wylotem bilety możemy zakupić w naprawdę okazyjnej cenie. To właśnie w ten sposób często latam do Polski. To spontaniczne podróże, ale dość tanie. Przykładowo bilet do Polski, który kupiłam na najtańszą niedzielę  jest aktualnie o połowę tańszy. A kupiłam go na początku czerwca.  Zdarza się, że kilka dni przed odlotem są wyprzedawane miejsca. Na pewno robi to Rayanair oraz Wizzair na pojedyncze miejsca. To fantastyczna opcja, dla osób, którym marzy się spontaniczny wyjazd w nieznane miejsce. Właściwie to w ten sposób poleciałam do Indii za 1200 złotych w obie strony. Kupiłam bilet z miesięcznym wyprzedzeniem, trafiając na jedno z ostatnich dostępnych miejsc.

# korzystaj z wyszukiwarki Incognito

Zdarzyło Ci się, że ponownie wyszukując połączenie, napotkałeś inną cenę? Odświeżenie strony to już kilka euro więcej w cenie biletu. Tak, linie lotnicze obserwują naszą historię śledzenia.

# tanie dni

Środa, czwartek, niedziela, to dni, w których znajdziesz najtańsze połączenia lotnicze. Unikaj natomiast piątku i soboty. Do Barcelony najtaniej lata się właśnie w środę (wylot)- niedzielę (powrót).

# podróżuj poza sezonem

Planując wyjazd do Włoch, Hiszpanii, czy Francji, musisz liczyć się z tym, że sierpień będzie jednym z najdroższych miesięcy. Przykładowo Barcelonę najlepiej odwiedzić wczesną jesienią lub wiosną. Często także w czerwcu znajdziemy okazyjne loty.

Jeśli zamierzasz podróżować poza sezonem, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Bilety do Indii w okresie letnim, mogą kusić ceną. To dlatego, że panuje tam wtedy monsun. Czy rzeczywiście warto? Osobiście uważam, że nie. U mnie zakończyło się to złapaniem wirusa, który przywiązał mnie do szpitalnego łóżka na kilka tygodni.

# korzystaj z przesiadek

Tanie linie lotnicze często dostosowują ceny do możliwości średniego portfela w danym kraju. Dlatego często zaoszczędzimy jeśli nasz lot będzie trwał dłużej. Przykładowo niedawno zauważyłam, że loty z Niemiec, Francji, czy Anglii są tańsze, gdy planujemy podróż w jakieś egzotyczne miejsce. W tych krajach jest dużo więcej firm czarterowych oferujących tanie loty.

# Round The World

Ten bilet to korzystne wyjście dla osób, które planują wielomiesięczną podróż. Zwykle mają je w ofercie duże linie lotnicze ⇒ One World, Star Alliance, Sky Team. Najtańsze bilety RTW to te, które mają odloty z Wielkiej Brytanii. W dodatku często można skorzystać ze zniżek studenckich.


Udało Wam się znaleźć tanie loty? Może znacie inne porady, które umożliwiają ich wyszukiwanie?

You Might Also Like

  • a z Danii za to wszelkie loty są zdecydowanie droższe ;)
    PS ostatnio byłam bardzo bliska kupienia biletów do Barcelony i już prawie myślałam, że będziemy miały okazję się spotkać :) ostatecznie trochę zmieniłam plany, więc jednak nie tym razem ;)

  • Mega pomocny wpis! Polecam dalej! :)
    U nas to chłopak zajmuje się wyszukiwaniem dobrych połączeń, ja jestem tylko od pakowania :(

  • Kupowałam niedawno bilet z Porto do Warszawy na kilka dni przed wylotem. Wizzair był najtańszy, więc obserwowałam stronę. Jednego dnia kosztował 500 zł, następnego 650, a kolejnego 550. Było to na 5 dni przed wylotem, więc już nie czekałam i kupiłam. Ale planuję w końcu więcej podróżować i odwiedzić jakieś inne państwa niż Hiszpanię, więc będę korzystać ze Skyscannera. Jak uda mi się znaleźć coś fajnego to się pochwalę :D

  • Pingback: Jak tanio podróżować()